Hostovická 26, Černá za Bory 533 01

Telefon: 466 670 817, 736 501 953

,,Divadýlko otevírající knížky dětem a děti knížkám i sobě samým.,,

Obsah akce :

Toto ,,knihadýlko,, otevíralo a představovalo 4 autorské knihy, v nichž jsou obsaženy 4 krátké příběhy o tukoních, což jsou bytosti, které se starají o úplně všechno v přírodě, takže by se dalo říct, že mají hodně práce.  Ale protože to dělají s láskou a od srdce, je to pro ně radost, ne starost :)

 

  • V I. příběhu zachraňují tukoni strom zničený bouřkou a ukazují, co dovede přátelství, dobrý úmysl a spolupráce.

  • Ve II.příběhu uspávají zvířátka na zimu a mají starost se zubrem, který si usmyslel, že zimu prospí také, i když normálně nespí a zimu má moc rád.

  • Ve III.příběhu mají pro změnu plné ruce práce s medvědem, který se rozhodl, že spát nebude a užije si zimních radovánek.

  • A ve IV. příběhu chystají na zimu stromy a celý les, který převlékají do bílého kabátku spolu s některými zvířátky a těší se na společný slavnostní den.

 

Příběh byl jemný, laskavý a byl provázen krátkými písničkami. Mezi jednotlivými částmi popíjeli tukoni ,,
tukoní čaj z tukoního čajového servisu, který byl přímo pro ně vyroben Lucií Hrbkovou, což je keramička, vytvářející nádherné „čajové bytosti“. Nevěříte? Přesvědčte se na www.cajovebytosti.cz.

Po skončení ,,Knihadýlka,, si děti vyzkoušely „prožitkové polštářky“, což jsou polštářky, naplněné různými přírodninami a děti si s nimi procvičily zrak, čich, hmat i sluch.
S plyšovými medvídky mohly děti porovnávat velikost, hmotnost, hledat stejné apod.
S formičkami a flísovými zvířátky mohly porovnávat a hledat stejné tvary, tvořit dvojice, trojice, pojmenovávat, případně určovat barvy, záleželo na jejich zájmu a vzájemné domluvě.

Knihy si mohly děti prolistovat a blíže se s nimi seznámit.

Akce proběhla v MŠ a byla hrazena z kulturního fondu.

FOTO z akce ZDE.