Je pro nás důležité, aby se u nás děti cítily v bezpečí, byly šťastné a spokojené.

Snažíme se je zaujmout různorodými aktivitami všeho druhu, pomáháme jim hledat kamarády, jsme jim oporou. Také společně vytváříme pravidla soužití, která jsou velmi důležitá.

Rozvíjíme veškeré dětské dovednosti a schopnosti. Rozvíjíme emocionální a estetické cítění. Budujeme společně kamarádské vztahy a vedeme děti k uznávání autorit.

Při práci užíváme vzhledem k různému věkovému složení dětí odpovídající formy a metody učení.

U mladších dětí ve věku 3-4 roky :

1. Snažíme se je zaujmout tak, aby byl pro ně bezproblémový přechod z rodinného prostředí do prostředí mateřské školy

2. Rozvíjíme a upevňujeme dovednosti zejména v sebeobsluze

3. Čteme pohádky a příběhy, které jsou dětem blízké, příběhy s morálním poučením

4. Učíme se říkadla, zpíváme písně, hrajeme na jednoduché hudební nástroje

5. Zařazujeme jednoduché pohybové aktivity, dramatické a výtvarné činnosti

6. Seznamujeme se základními pravidly soužití ve skupině a s pravidly bezpečnosti a ochrany zdraví

7. Podporujeme sebedůvěru
  8. Zařazujeme skupinové práce a hru se staršími dětmi. Starší děti vedou svým příkladem mladší děti k samostatnosti, ohleduplnosti, pomoci při úklidu

U starších dětí ve věku 4-5 let :

1. Upevňujeme dovedností v sebeobsluze

2. Čteme pohádky a příběhy, které jsou dětem blízké, příběhy s morálním poučením , společné povídání o přečtené pohádce, dbáme na souvislejší projev

3. Rytmizujeme říkadla,zpíváme písně, hrajeme na hudební nástroje

4. Hrajeme společenské hry

5. Zařazujeme pohybové aktivity, výtvarné a dramatické činnosti

6. Dbáme na dodržování základních pravidel soužití ve skupině, pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví.

7. Upevňujeme samostatnost, zodpovědnost, sebedůvěru

8. Vedeme je k aktivnímu zapojení do řízených činností

9. Necháváme děti volně hrát s oblíbenými hračkami dle jejich volby a přání. Hmotný předmět odráží svět, motivuje činnosti dítěte, podněcuje tělesný rozvoj a připravuje dítě na společný život s ostatními.

10. Opora nejmladším kamarádům

U dětí předškolního věku 5 - 6 let, které mají povinné předškolní vzdělávání každý den 4 hodiny denně :

1. Systematicky přípravujeme na vstup do základní školy

2. Upevňujeme sebeobsluhu

3. Čteme pohádky a příběhy, které jsou dětem blízké,příběhy s morálním poučením, společně si povídáme o přečtené pohádce, trénujeme časovou posloupnost, souvislý projev ve větách, posilujeme sebedůvěry v kolektivu - nebát se mluvit před kamarády, mluvit nahlas, dbáme na správnou artikulaci a výslovnost slov atd.

4. Rytmizujeme říkadel,zpíváme písně,hrajeme na hudební nástroje

5. Plošně tvoříme v prostoru herny, tvoříme z konstrukčních stavebnic

6. Hrajeme společenské hry

7. Zařazujeme pohybové aktivity, výtvarné a dramatické činnosti, námětové hry v obchodě a kuchyňce

8. Dbáme na dodržování základních pravidel soužití ve skupině, pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví.

9. Zaměřujeme se jak na individuální práci, tak i na skupinovou.

10. Vedeme děti k tomu, aby vedly svým příkladem mladší děti k samostatnosti, ohleduplnosti, pomoci při úklidu.

11. Necháváme děti volně hrát s oblíbenými hračkami dle jejich volby a přání. Hmotný předmět odráží svět, motivuje činnosti dítěte, podněcuje tělesný rozvoj a připravuje dítě na společný život s ostatními.

12. Vedeme k samostatnosti, zodpovědnosti, sebedůvěrě, aktivnímu zapojení do řízených činností

13. Děti s odkladem ŠD : zaměřujeme se na aktivity a činnosti doporučené z PPP.