Březen 2024

P.uč. Kája se s předškolními dětmi a dětmi s odkladem školní docházky zajela podívat do základní školy v Pardubičkách.

S dětmi ,,omrkli,, jak škola vypadá, co se v ní vše děje. Také zavítali do I.třídy a potkali se s dalšími kamarády
ze školky, kteří si ke svému studium vybraly právě tuto základní školu.

,,Krtek a raketa,,

Děti si přinesly do knihovny obrázky svých nejoblíbenějších pohádkových hrdinů. Tentokrát budete moci hodnotit jejich snažení hned ve třech kategoriích.

Celé setkání probíhalo ve znamení jedné z našich nejoblíbenějších postaviček - krtka.

Děti nejprve poslouchaly příběh z knihy Krtek a raketa. Potom je z videa pozdravil Milan Halousek, který je mimo jiné jedním z organizátorů projektu Do kosmu s krtkem. Dětem toho krtka - kosmonauta ukázal.

Děti si také zkusily něco málo z Mise X - ,,Trénuj jako kosmonaut.,,

Jak vyšetření zraku probíhá? Na oči dítěte se ze vzdálenosti jednoho metru zacílí kamera s obličejem panáčka. Dítě při vyšetření vedeme k tomu, aby se podívalo do středu obrazovky na nosík panáčka. Jakmile dítě upře zrak na tento bod, kamera sejme odraz infračerveného světla od očního pozadí a vyšetření je hotové. Kamera má navíc doprovodné světelné a zvukové efekty, které dokáží upoutat pozornost i malého či nespolupracujícího dítěte.

Po vyšetření dostává dítě do svého zdravotního průkazu jedno razítko s logem zrakového screeningu.

Tímto jednoduchým opatřením získává pediatr informaci o tom, zda dítě prošlo preventivním vyšetřením zraku a v jakém stavu jeho zrak je. V případě, že dítě do věku dovršených 5 let neprojde zrakovou prevencí, může pediatr doporučit dodatečné vyšetření zraku.

Vyšetření bylo zdarma.

Pohádka o tom, jak slepička zachránila kohoutka, když mu zaskočil lískový oříšek…
Akce proběhla v MŠ a byla hrazena z kulturního fondu.